avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... achizitie 2 imobile - familie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

achizitie 2 imobile - familie

Buna ziua,

Sunt casatorit si impreuna cu sotia vrem sa facem urmatoarele:
1. eu cumpar o garsoniera prin ING - au si ei un fel de "prima casa", difera conditiile, dau avans 15%, conteaza ca nu e "prima casa" - programul guvernamental.
2. sotia va putea sa cumpere prin programul "prima casa" - guvernamental un apartament cu 2 camere?
adica ...ea practic o sa aiba o proprietate comuna cu mine - garsoniera.

lauguta@yahoo.co.uk
multumesc

Alte discuții în legătură

Cumparare locuinta ninasave ninasave Buna seara Fiica mea vrea sa isi cumpere o garsoniera facand imprumut la banca Eu vreau sa ii dau o suma de bani dar pentru asta vreau sa fiu proprietar cu o ... (vezi toată discuția)
Prima casa - detin proprietate dar sub rezerva servitutii asv99 asv99 Buna ziua. Sotul meu detine dinainte de casatorie o proprietate undeva la tara dar sub rezerva servitutii. Mai putem beneficia in aceasta situatie de creditul ... (vezi toată discuția)
Divort + partaj claudiu2012 claudiu2012 Buna ziua, Doresc sa divortez si sotia nu vrea.. si este posibil sa nu se prezinte la proces. Avem 2 copii minori si dori sa obtin custodie comuna. Pot ... (vezi toată discuția)