Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Contestatie cariera functionar
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Contestatie cariera functionar

Un functionar public absolvent al unei facultati de economie, care lucreaza in cadrul serviciului de evidenta, poate fi mutat prin dispozitie de primar, fara acordul sau, la biroul de contabilitate? Daca nu, conform carui art.din lege? Daca da, pe ce perioada este obligat la acest serviciu? Mentionez ca postul sau ramane in cadrul serviciului de evidenta, in schimb el urmeaza a fi transferat pentru a isi desfasoara activitatea la contabilitate cu toate ca nu doreste acest lucru ci doar pe considerentul ca in urma cu 10 ani a terminat facultatea de economie iar in cadrul serviciului contabilitate exista un post care coincide gradatiei sale.
Justitiarul711, utilizator
:vishenka: