avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cand se depune cerererea pentru indemnizatie crestere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cand se depune cerererea pentru indemnizatie crestere de copil ?

Buna ziua !

Din data de 01.06.2014 sunt in concediu prenatal, data nasterii fiind calculata pe 16-17.07.2014.
Pana la ce data trebuie sa depun cererea pentru indemnizatie ???
Pot chiar dupa data nasterii ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: melb , utilizator 16:32, 1 Iulie 2014
Multumesc ptr raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal livialavinia livialavinia Buna ziua, Sunt angajata la o societate comerciala de 1 an si 5 luni, cu contract de munca pe durata determinata, acesta urmand sa expire in 30.11.2013. ... (vezi toată discuția)
Concediu postnatal și de creștere copil după expirarea contractului Neva09 Neva09 Bună ziua! V-aș ruga, dacă puteți, sa ma ajutați cu următoarea problema: În acest moment sunt în prenatal, contractul îmi expira în data de 11 mai ... (vezi toată discuția)
Concediul de maternitate si indemnizatia aferenta concediului crestere copil in cazul cim pe perioada determinata EMANUELLA2606 EMANUELLA2606 Buna ziua, Numele meu este Mihaela Ghiorghiu si am si eu cateva intrebari referitoare la concediul prenatal, concediul crestere copil si indemnizatia ... (vezi toată discuția)