Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... O zi libera pe an platita pentru analize medicale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

O zi libera pe an platita pentru analize medicale

buna ziua

doresc sa stiu daca exista vreo lege care sa spuna, ca exista o zi libera pe an platita pentru analize medicale?multumesc
Nu exista o astfel de lege, decat pentru functionarii publici.
da. pentru functionari publici. care este legea?multumesc