Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Adoptia de catre sotul parintelui firesc
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Adoptia de catre sotul parintelui firesc

Buna ziua!
As dori sa stiu la ce face referire certificatul privind starea de sanatate pentru adoptator si minor, in cazul adoptiei in familie. Este vorba de o simpla adeverinta de la medicul de familie cum ca sunt clinic sanatosi? Sau este nevoie si de Certificatul A5, daca da si este nevoie de acest certificat, trebuie pentru amandoi, sau doar pentru adoptator?( Am primit o "Comunicare Adresa" in care mi se solicita certificat medical ce atesta starea de sanatate a reclamantului si a minorului.)

Multumesc anticipat!
loana1, utilizator