Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate primara la firma de tamplarie pvc
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate primara la firma de tamplarie pvc

Buna ziua ! Am si eu o intrebare :Am o firma de tamplarie pvc ! Dar nu am tinut niciodata contabilitate primara ! Am numai expertul contabil care se ocupa de op-uri , bilantul balanta etc.....Mi-a zis contabila ca nu e nevoie sa tincontabilitate primara ! e corect ? iar daca vreau sa o vand contractul pe care il am cu contabila se incheie si poate face un alt contract cu cel ce preia firma ?
Depinde ce intelege ea prin contabilitate primara.In principiu, nu poti ajunge la balanta si bilant fara contabilitate primara, asa ca, fara, e mai greu daca nu, imposibil.Contractul se poate prelungi indiferent de cine este administrator al societatii.
Smart Contab Expert S.R.L., Contabil
eu de la inceput nu i-am dat decat facturile pe care le-am emis si cele ce mi-au fost emise !! atat .
Chitante, bonuri de casa, state de plata salarii, bonuri de consum, etc, nu?