Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura emisa eronat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura emisa eronat

Buna ziua, La o firma de termopan a fost emisa o factura sau doua care la explicatii a fost scris tamplarie pvc cu geam termopan in loc de usa sectionala garaj si jaluzele. Facturile au fost date persoanelor fizice impreuna cu bonul fiscal . Mentionez ca bonul de consum in contabilitate este corect aferent facturi de achizitie. Majoritatea facturilor sunt emise pe tamplarie pvc cu geam termopan dar dintr-o eroare s-a gresit la denumire material.
Ce se poate face in situatia aceasta sa pot corecta facturile?
multumesc.
george-neagu, moderator