Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lamurire

buna ziua!
am si eu o problema, sper sa ma puteti lamuri.
ce poti face in cazul in care ai o sefa isterica, aroganta si plina de ea? va spun ca a creat in cadrul serviciului o atmosfera f. tensionata, in care nu se mai poate lucra.
ideea e ca nici sefei ei ierarhic superioare nu te poti plange, ca zici ca sunt surori. sunt cam la fel.
eu personal, am avut de suferit din cauza asta, pe fond psihic, am inceput sa fac atacuri de panica. noroc ca am facut terapie si acum sunt ok. dar nu stiu pt. cat timp.
in aceasta situatie, cui te poti adresa vis-a-vis de comportamentul acesteia?
mentionez ca nimeni n-o deranjeaza cu nimic, toata lumea isi face treaba, dar ea e o femeie singura, frustrata si cred ca uraste pe toata lumea.
multumesc mult!
La nivel legal va recomand o plangere pentru hartuire, insulta sau poate abuz in serviciu, la nivel moral (si normal) va recomand schimbarea locului de munca.
Succes
unde pot face plangerea?
multumesc mult
O puteti depune la Parchetul judecatoriei de pe langa:
a) locul unde a fost savarsita infractiunea;
b) locul unde a fost prins faptuitorul;
c) locul unde locuieste faptuitorul;
d) locul unde locuieste persoana vatamata.