Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozitul pe teren agricol
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozitul pe teren agricol

Buna ziua!
As avea o intrebare:bunica a avut cateva hectare de teren agricol de care nu s-a mai interesat, nu am mai platit impozitul de multi ani, acuma vrem sa dam in arenda acela terenuri si trebuie sa platim impozitul aferent plus penalitati..Pe cat timp in urma se plateste impozitul?Unii ne zic ca pe 7 ani, alti ca pe 5 ani si alti pe 3 ani.Care este adevarul?
Achitarea impozitului se prescrie dupa 5 ani, daca ei nu au efectuat acte de executare in aceasta perioada.
Adica noi numai in urma cu 5 ani trebuie sa platim?