Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Tatal meu imi poate face un card bancar daca eu sunt ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Tatal meu imi poate face un card bancar daca eu sunt in Italia ?

Salut. Am si eu o intrebare. Sunt in Italia de un an si ma intorc in Ro in noiembrie 2014 . Am nevoie de un card bancar dar avand in vedere ca in Italia nu am nici un fel de document nu il pot face aici. Tatal meu este in Romania. Intrebarea este : el poate sa faca un card pe numele meu avand in vedere ca imi este tata vitreg si nu purtam acelasi nume ? Si daca se poate , cum ar trebui sa procedeze si de ce documente ar avea nevoie ? Astept raspunsuri . Va mul:)tumesc anticipat
cel mai eficient ar fi sa mearga la banca unde doriti sa va deschideti contul si sa intrebe ce acte va sunt necesare, deoarece fiecare banca are cerintele ei. Va poate reprezenta cu o procura speciala, prin care il mandatati sa deschida contul si sa-l administreze in numele si pentru dvs.