avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Agresiuni fizice, consecinte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Agresiuni fizice, consecinte

ce masuri legale sunt posibile pt o agresare fizica unei pers de catre alta persoana
Cel mai recent răspuns: utilizator-1 , utilizator 22:39, 8 Iulie 2014
de la amenda penala pana la inchisoare... daca intervine impacarea partilor, nu se alege decat cu o eventuala obligatie de despagubire materiala
o reclamatie la politie are ca efect o amenda penala?
o reclamatie la politie are ca efect fie NUP, fie trimiterea dosarului in instanta, depinde de cat de sustinuta este reclamatia, ce in penal se numeste plangere
sa inteleg ca trebuie specificat plangere penala nu reclamatie, la politie? si pt plangere penala ce este necesar? poze? martori?
orice dovada care e pertinenta, inclusiv certificat medicolegal... da, trebuie si poze si martori, dar trebuie si certificat medicolegal

Alte discuții în legătură

Loviri si alte violente henton henton Buna ziua, acum cateva zile am fost agresat in trafic de catre persoana din dreapta soferului (o femeie) , am apelat 112 si m-au indrumat catre cea mai ... (vezi toată discuția)
Art 180 cp piticut86 piticut86 buna ziua.am fost lovita,am scos certificat medico-legal care atesta ca am nevoie de ingrijiri medicale de 2-3 zile,specific ca nu am martori ca agresorul este ... (vezi toată discuția)
Dosar penal -lovire sionalina sionalina Buna seara! Vreau sa fiu cat mai explicita pentru a se intelege exact nelamurirea mea si tocmai , poate de aceea continutul subiectului meu va fi prea lung ( ... (vezi toată discuția)