avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cetatenii moldoveni au nevoie de viza pentru a intra ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cetatenii moldoveni au nevoie de viza pentru a intra in Romania?

Vreau sa stiu si eu daca cetatenii moldoveni au nevoie de viza atunci cand intra in Ro?
Cel mai recent răspuns: dorufr , utilizator 09:40, 13 Iulie 2005
nu
Slava Domnului ca nu!
dar spre deosebire de anii anteriori trebue sa respecte toate prevederile privind regimul strainilor si durata vizitelor (adaptate la prevederile europene)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa ies din tara cu certificatul de nastere VictorL VictorL am o problema, sunt cetatean strain si am depus actele pentru buletin si trebuie sa imi apara de pe o zi pe alta dar imi trebuie sa plec urgent acasa, as putea ... (vezi toată discuția)
Modificare nume dyma1982 dyma1982 Buna ziua. Am o nelamurire si nu stiu care ar fi pasii ce trebuie urmati. Cetatean roman cu domiciliu in strainatate (avand totodata cetatenie dubla). ... (vezi toată discuția)
Viza de lucru cetateni extracomunitari Claudiu-Ioan Alexa Claudiu-Ioan Alexa Mi s-a pus deunazi o intrebare. De catre un bun amic. Legat de posibilitatea de a-si incadra in firma lui cetateni extracomunitari. In speta indieni. Nu din ... (vezi toată discuția)