Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cetatenii moldoveni au nevoie de viza pentru a intra ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cetatenii moldoveni au nevoie de viza pentru a intra in Romania?

Vreau sa stiu si eu daca cetatenii moldoveni au nevoie de viza atunci cand intra in Ro?
nu
Slava Domnului ca nu!
dar spre deosebire de anii anteriori trebue sa respecte toate prevederile privind regimul strainilor si durata vizitelor (adaptate la prevederile europene)