Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recuperare zile de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recuperare zile de munca

mica mea nelamurire este legata de un lucru: acum vreo 2 saptamani am primit o zi libera de la fabrica deoarece, din cauza unor defectiuni, productia a fost sistata. tin sa mentionez ca ziua a fost platita integral, nu 75% ca somaj tehnic. acuma se pune problema recuperarii zilei respective intr-o sambata. este ok???
Da, este corect cum procedeaza acel angajator.
Insa era mult mai bine daca emitea si o decizie in acest sens la data cand vi s-a acordat acel liber.