avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Doua pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Doua pensii

O ruda a mea avea in 2008 doua pensii - una de urmas si alta de agricultor. Avea doua fluturase diferite. Pensiile erau mici una de 310 si alta de 230. Intrebarea mea este daca i se oprea cumva contributie CASS pentru una dintre ele in acel moment.
Din pacate nu mai gasesc fluturasii, iar persoana a decedat.

Daca este cineva in aceasta situatie si isi aduce aminte sau daca ma poate lamuri cineva as fi recunoscator. MUltumesc!

Alte discuții în legătură

Intrebare utilizator5555 utilizator5555 O ruda este pensionara de CAP dar are o pensie foarte mica, cea de 350 lei, desi a muncit toata viata la CAP. Alte persoane din sat care s-au pensionat mai ... (vezi toată discuția)
Ajutor lunar acordat sotului supravietuitor MIA_VL MIA_VL Buna ziua! Mama mea a lucrat in agricultura si a avut pensia minim garantata de 350 lei. Tata a murit acum un an si pensia lui era de 600 lei. Pensia de ... (vezi toată discuția)
Plata creante pfa jack electro jack electro Sunt PFA din ianuarie 2006 si am fost in acelasi timp salariat la o firma pana in decembrie 2008. La primarie in ianuarie 2006 mi s-a spus ca ,platind CASS la ... (vezi toată discuția)