Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda ISCTR
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda ISCTR

Buna ziua in luna iulie 2014 firma la care lucrez a fost amendata de catre ISCTR pentru ca masina autoutilitara N3 nu era echipata cu placutele din care sa rezulte masele si dimensiunile maxime admise intrucat nu am stiut si, si nu a fost completat pe site formularul in format electronic privind situatia conducatorilor auto , desi nu depasise cele 15 zile de la angajare care sunt mentionate in lege .
Va intreb la contestarea amenzii as putea obtine anularea ei sau transformarea amenzii in avertisment.
Va multumes
" privind situatia conducatorilor auto,desi nu depasise cele 15 zile de la angajare care sunt mentionate in lege . "
- soferii de camioane trebuie sa fie la zi cu toate documentele , din prima ora de cand s-a angajat .

"masina autoutilitara N3 nu era echipata cu placutele din care sa rezulte masele si dimensiunile maxime admise intrucat nu am stiut "
- societate de transport , care nu-si cunoaste atributiile referitoare la detaliile parcului auto care il administreaza , nu am intalnit , decat daca ati ocolit legea .
cum ati obtinut autorizatia de transport pentru camionul respectiv , daca spuneti ca nu ati stiut
despre placutele care fac referire la MMA si MMTA ?
ce fel de transport faceti cu autoutilitara ?

puteti face contestatie , dupa ce platiti amenda !