Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozite cu deducere la sursa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozite cu deducere la sursa

Buna ziua, intrebarea mea este legata de modul in care se poate face plata acestor impozite in conditiile in care societatea mai are si alte debite la alte tipuri de impozite. Mai precis as dori sa platesc strict aceste impozite iar aceste impozite, daca nu sunt platite sunt caz penal.
Dan Sand, Consultant credite si finantari
Retinerile la sursa se platesc primele. Aceasta inseamna ca, chiar daca le virati in contul unic, acestea se vor opera in fisa primele, indiferent daca celelalte impozite si taxe sunt mai vechi.
multumesc, aveti dreptate, acelasi lucru l-am aflat si eu si din alte surse.