Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Cumparari directe
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Cumparari directe

Buna ziua,
Va rog sa ma lamuriti : daca am abonament de telefonie, trec in PAAP fiecare factura pe tot parcursul anului? avand in vedere ca e o cumparare directa si in cazul acesta documentul justificativ este factura .
Si comisionul de la banca se trece in PAAP,pentru ca nu am cum sa negociez cu banca acest lucru.
Va multumesc mult .
pentru abonamentul de telefonie s-a facut un contract, acela este documentul justificativ. In Planul anual AP se trece valoarea totala estimata a contractului, deci cat ati estimat la inceput ca va fi valoarea contractului. Referitor la comisionul bancar, nu inteleg ce este acesta , pentru ce este .