Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Subordonare juristi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Subordonare juristi

Juristul dintr-o unitate medicala de Stat cui se subordoneaza? Daca omite sau interpreteaza gresit un art. unde ne putem adresa? { In cazul avocatiilor-Baroul de avocati, dar la juristi?} Multumesc mult
1. Verificati in organigrama institutiei cui ii este subordonat serviciul juridic.

2. Daca se constata ca este o greseala a juristului , atunci se poate angaja raspunderea juridica a acestuia.