Forum Discuţii juridice Executare silită imobil ipotecat scos la licitatie
Discuție deschisă în Executare silită

imobil ipotecat scos la licitatie

Executorul judecatoresc impreuna cu partile – solicitand parerea unui evaluator – vor stabili pretul de vanzare al imobilului la valoarea de circulatie. Executorul va comunica titularilor celorlalte drepturi asupra imobilului despre existenta executarii si ii va cita la termenele fixate pentru vanzarea imobilului. intrebare : eu sunt coproprietar nu mi sa comunicat nimic din toate astea , ce trebuie facut ?
Contestatie la executare daca se scoate la licitatie tot imobilul si nu cota parte ce ii apartine debitorului.
Multumesc , se poate face contestatie la executare si dupa 2 ani jumate ?