Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Subinchiriere spatiu
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Subinchiriere spatiu

Buna ziua, sunt inregistrat doar la anaf, (mediator) am subinchiriat o parte din spatiu unde am sediul, cu contract de inchiriere inregistrat la anaf, intrebarea este cum incases banii? Pot sa scriu factura daca nu sunt autorizat pt. asa ceva, sau dau doar chitanta?
Multumesc
Pentru subinchirierea unei parti a spatiului unde aveti sediul nu trebuie sa aveti inregistat la O.R.C. codul C.A.E.N. corespunzator.