Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale renuntare la dividende
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

renuntare la dividende

cedentul de parti sociale vrea sa renunte la dividendele aferente anului 2004. exista vreun impediment legal?
Conform art. 67, alin. 6 din Lg 31/90:
"Dividendele care se cuvin după data transmiterii acţiunilor aparţin cesionarului, în afară de cazul în care părţile au convenit altfel".