Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Angajare intr-un spital de stat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Angajare intr-un spital de stat

Salutare.Intrebarea mea este urmatoarea.Sunt medic specialist si am deschis un CMI(cabinet medical individual),obstetrica - ginecologie.Am incheiat si contract cu Casa de asigurari pe acel cabinet.As vrea sa ma angajez si intr-un spital de stat...E vreo problema ca am contractul cu Casa pe cabinetul individual?Pot sa ma angajez si in spital in aceste conditii? Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Dubiile mele se invarteau in jurul urmatoarei probleme : Din moment ce ma angajez intr-un spital de stat ar trebui sa imi fac contract cu casa de asigurari pe locul de munca... probabil ca gresesc sau sunt dezinformat... Sau Spitalul de stat are contractul cu casa ca si institutie? Si in acest caz pot sa pastrez contractul cu casa la CMI si in acelasi timp sa fiu si angajat in spital ...?
~ Conținut șters la cerere ~