Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce declaratii trebuiesc depuse
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce declaratii trebuiesc depuse

Am urmatoarea situatie:
-am prima pagina din declaratia 020 cu datele persoanei inregistrate , activitatea desfasurata, (tranzactii imobiliare)
-certificatul de inregistrare in scopuri de TVA
-iar de pe site-ul ANAF , am vazut ca nu este vorba de alte impozite , doar de TVA.
Va rog frumos sa imi spuneti si mie in aceasta situatie care sunt obligatiile declarative si daca este vorba de contabilitate in partida simpla sau partida dubla .
Poate fi vorba de impozit 5% ?
Multumesc!
Buna ziua,.
Intrebarea dumneavoastra nu este clara,.
Ce sunteti? Societate comerciala, sau PFA?