avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1543 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce declaratii trebuiesc depuse
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce declaratii trebuiesc depuse

Am urmatoarea situatie:
-am prima pagina din declaratia 020 cu datele persoanei inregistrate , activitatea desfasurata, (tranzactii imobiliare)
-certificatul de inregistrare in scopuri de TVA
-iar de pe site-ul ANAF , am vazut ca nu este vorba de alte impozite , doar de TVA.
Va rog frumos sa imi spuneti si mie in aceasta situatie care sunt obligatiile declarative si daca este vorba de contabilitate in partida simpla sau partida dubla .
Poate fi vorba de impozit 5% ?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 18:41, 23 Iulie 2014
Buna ziua,.
Intrebarea dumneavoastra nu este clara,.
Ce sunteti? Societate comerciala, sau PFA?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum devin pfa ? iusanlia iusanlia as dori sa stiu ce anume trebuie sa fac ca sa ma inregistrez ca PFA . voi lucra ca agent imobiliar si patronul firmei asa lucreaza cu angajatii . nu primesc ... (vezi toată discuția)
Pfa impozabil in scop tva ContSters81656 ContSters81656 Referitor la comunicatul ANAF: \"[b]Persoanele fizice care desfasoara, de o maniera independenta si indiferent de loc, activitati economice, oricare ar fi ... (vezi toată discuția)
Inscriere in registrul operatorilor intracomunitari roxana_c_09 roxana_c_09 Buna ziua, Sunt traducator PFA neplatitor de TVA si pentru a colabora cu diverse birouri din UE mi s-a cerut un nr de TVA. Din cate am inteles, pentru a ... (vezi toată discuția)