Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cum devin PFA ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cum devin PFA ?

as dori sa stiu ce anume trebuie sa fac ca sa ma inregistrez ca PFA . voi lucra ca agent imobiliar si patronul firmei asa lucreaza cu angajatii . nu primesc salariu ci doar comision din vanzari . doresc sa stiu ce trebuie sa fac , unde ma duc sa ma inregistrez . ce fel de contabilitate tin ? in partida simpla ? pentru comisionul primit trebuie sa am factura ? cu tva ? fara tva ? ca nimeni de la firma ( adica din agenti ) nu doreste sa ma ajute cu explicatii . ce cheltuieli am voie sa fac ( cu ex concret va rog daca se poate ) . ce taxe si contributii platesc la stat ? aceasta perioada se considera vechime ? se ia in calcul la pensie ? va multumesc .
Informatii utile privind ghid infiintare PFA gasiti aici
www.avocatnet.ro/content/art...

www.avocatnet.ro/content/for...

Documetele necesare le puteti gasi pe site-ul ONRC :
[ link extern ]