Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pensii private
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pensii private

Buna ziua ,
fiul meu nu a promovat examenul de bacalaureat si in termenul de 60 de zile de la absolvirea celor 12 clase , la zi, am depus dosarul pentru somaj . Persoana care ne-a intocmit dosarul ne-a cerut sa intocmim acte si pentru pensia privata . Va rog sa-mi spuneti daca acest lucru este obligatoriu dat fiind ca este somer nu angajat . Multumesc pentrul timpul acordat!
1. Persoana de la Agentia de Somaj sa va arate unde, in ce lege, scrie ca eset obligatoriu asa ceva.

2. Cred ca persoana este broker al unei societati de pensii private si racoleaza clienti.
Va multumesc foarte mult pentru timpul acordat !!