avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1046 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pensii private
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pensii private

Buna ziua ,
fiul meu nu a promovat examenul de bacalaureat si in termenul de 60 de zile de la absolvirea celor 12 clase , la zi, am depus dosarul pentru somaj . Persoana care ne-a intocmit dosarul ne-a cerut sa intocmim acte si pentru pensia privata . Va rog sa-mi spuneti daca acest lucru este obligatoriu dat fiind ca este somer nu angajat . Multumesc pentrul timpul acordat!
Cel mai recent răspuns: ADRIANA CALIN , utilizator 16:46, 24 Iulie 2014
1. Persoana de la Agentia de Somaj sa va arate unde, in ce lege, scrie ca eset obligatoriu asa ceva.

2. Cred ca persoana este broker al unei societati de pensii private si racoleaza clienti.
Va multumesc foarte mult pentru timpul acordat !!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor somaj absolventi tuilleries tuilleries Buna ziua! Fiul meu a intrerupt cursurile in clasa a XII-a. Le-a reluat anul trecut la seral si acum va sustine examenul de bacalaureat. As dori sa stiu ... (vezi toată discuția)
Somaj kodana kodana absolvent fara bac(an 2010),primeste somaj?:help: (vezi toată discuția)
Somaj... dinam dinam se mai poate si in perioada aceasta \\"octombrie\\"..sa se depuna acte pt somaj..??.desi nu am lucrat,am terminat liceul,,nam luat bacalaureatul,,si mi-am ... (vezi toată discuția)