Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Garantie cu bilet la ordin
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Garantie cu bilet la ordin

Buna ziua, vreau s afac un contrat cu cei de la paypoint, mi-au cerut un bilet la ordin pt garantie, dar eu nu am nici un ban in cont! Cand i-am spus agentului mi-a raspuns ca este doar asa de anexa! Va rog sa imi spuneti daca e bine cu biletul la ordin!
Este o forma de garantare care se practica. Aveti grija sa stipulati in contract ca biletul la ordin este predat ca si garantie. Este important daca va cer sau nu sa avalizati biletul.