Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Defaimare pe facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Defaimare pe facebook

am preluat o poza de la cineva si am etichetat canibal acum vrea sa ma dea in judecata ce mi se poate intampla ? poate cere daune morale?
subiectul acesta a fost si ieri....dar postat de "canibal" , care vrea sa ceara daune morale !
din cauza celor ca dumneavoastra o sa se intrezica Facebook-ul ca in Egipt (ca acolo cu ajutorul Facebook-ului a inceput razboiul civil) , si atunci sa vedeti procese si cereri de daune morale ce or sa pice pe capul dumneavoastra .

:)
deci sa inteleg ca va putea cere daune morale .
posibil....cel mai usor va puteti strege contul si asa dispare orice urma .
a facut poze , print screen la pagina
nasol ....