Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Reconditionare cladire istorica
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Reconditionare cladire istorica

Ati putea sa ma ajutati cu informatii privitoare la potentiale subventii sau fonduri ce pot fi accesate pentru reconditionarea unei cladiri istorice? Multumesc anticipat!
buna dimineata,
cladirea este proprietatea publica sau privata?
Este proprietate privata.
Sa o reconditionati doar de dragul de a avea in proprietate o cladire buna, in loc de una degradata, nu se finanteaza.

Trebuie cuplat cu o activitate lucrativa. Adica sa faceti ceva afecere cu cladirea respectiva. Si va mai trebuie si multi bani cu care sa contribuiti si dvs.

Si deocamdata nu e deschis nimic si nici nu sunt finalizate programele pentru 2014-2020.