Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

buna ziua, fostul meu sot vrea sa-mi mareasca pensia alimentara copilului,ce trebuie sa faca legal ?
daca va intelegeti amiabil, mergeti la un mediator si rezolvati acolo cu majorarea pensiei ptr copil
eu nu sunt in oras iar el pleaca peste 3 zile din tara
Nu aveti nimic de facut, trimite pensia majorata si asta e. Daca ulterior nu va mai trimite suma cuvenita dvs va tb sa solicitati in instanta majorarea cuantumului conform veniturilor tatalui.