Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Marea Camera
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Marea Camera

Cum ma adresez acestei camere? Adresa ei pentru atacarea unei cereri adresate cedo si respinsa de aceasta?
tot la CEDO depuneti cererea si aceasta va transmite dosarul mai departe
Multumesc. Sunteti un dragut. Bafta si succes la bani.
Stimat forumist,

Depinde ce înțelegeți dvs prin atacare la Marea Cameră.

Vă invit șă observați și cele discutate aici, pentu a înțelege mai bine procedura respectivă:

www.avocatnet.ro/content/for...

Cu stimă.
Instantele din Romania mi-au respins actiunea de retrocedare in natura a unui teren pe cxare s-a construit o carciuma.Iar primaria ma despagubeste pentru 4(patru) apartamente cu patru camere si atenanse cu 8.000 euro. Iar cedo imi respinge actiunea ca inadmisibila.Imi manifest nemultumirea la Marea Camera sau...
Stimat forumist,

Ce pot eu să vă spun? Faceți ce doriți.

Totuși, din punctul meu de vedere orice acțiuni - și nu mă refer doar la cele din sfera dreptului - trebuie inițiate doar dacă sunt utile, în rest vorbim de pierdere de timp, bani, nervi...etc.

În ceea ce privește o cerere de Curte Europeană respinsă ca inadmisibilă în principiu, cum sunt deciziile judecătorului-unic, ei bine, acestea nu sunt atacabile. Am dezvoltat motivele pentru care nu sunt atacabile în topicul arătat mai sus, așa că nu mă voi repeta. De altfel, inclusiv în cuprinsul deciziei de inadmisibilitate, Curtea însăși, nu eu, afirmă negru pe alb acest lucru.

Cu stimă.