Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Am avut un credit de 8000 de euro la BCR am platit pana in 2010, 22 septembrie dupa care am avut un accident si nu am platit 3 luni in decembrie cand am fost sa platesc rata mi s-a spus ca, creditul a fost cesionat catre kruk si nu mai am datori la ei, de la kruk mi-au venit scrisori, telefoane, si un angajament de plata foarte mare ca suma pe care eu am refuzat sa o semnez si sa o recunosc deoarece contractul meu de credit era cu BCR. Acum 2 zile a sosit la secretariatul societati unde lucrez o poprire, care s-a judecat in Craiova pe 16 decembrie 2013, desi eu am domiciliul in Olt si BCR este pe raza jud. Valcea, iar KRUK in Bucuresti. Mentionez ca acasa nu mi-a sosit nici o instintare referitor la acest proces.
Ce pot sa mai fac in acest moment, este prescris creditul pentru ca au trecut 3 ani, pot sa fac contestatie la executare, este legal sa fiu judecat pe raza altui judet fara sa fiu instiintat. MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU RASPUNS.
este foarte legal. in caz ca nu s-a trecut in vedere , va puteti muta si la Iasi , CNP-ul ramane acelasi . si daca realizati venituri se va pune popriri , pe conturi pe salariu...eventula pe bunuri .

eu tot nu pricep treaba cu prescrierea datoriei ! momentan nu s-a prezentat nici un caz care sa puna pe tapet , cum a reusit cineva sa beneficieze de acea prescriere. , si mai mult...care este acea banca care acorda credite , asteapta 3 ani poate poate restantierul o mai da ceva ....si in final , renunta la asi mai recupera dauna , ca pana la urma este o dauna .
Buna ziua,
Consultati rapid un avocat care sa va ajute sa formulati contestatie la executare.