avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vanzare on-line de catre un producator agricol
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vanzare on-line de catre un producator agricol

Buna ziua,
desi am citit aproape tot referitor la acest subiect, totusi nu este clar daca un producator agricol cu certificat de producator poate sa isi faca un site de vanzari on-line si sa isi vanda produsele (legume, fructe etc) prin intermediul acestui site.

Din ce am citit doar un srl sau pfa pot sa isi adauge codul caen 4791 si sa vanda pe internet.

Dar ce face producatorul agricol???

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Corina

Alte discuții în legătură

Înființare srl - amestecuri de legume și fructe măcinate cristiursea cristiursea Bună ziua. Doresc să înființez un SRL, cu sediul social în apartamentul în care locuiesc, prin care să desfășor următoarele activități: - ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa/srlpentru vanzare legume, fructe teisoara teisoara Buna ziua, as dori daca se poate sa ma ajutati cu un sfat.Pt .un aprozar si o mica distributie cu legume fructe in cartier ce tip de firma ar trebui sa-mi ... (vezi toată discuția)
Schimbare cod caen srl-d savurazvan savurazvan buna ziua. am infiintat recent un srl-d cu activitatea principala 4532. cand am ajuns la anaf sa inregistrez firma ca platitoare de tva mi-au zis ca pentru ... (vezi toată discuția)