avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN 0111
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN 0111

Un PFA are cod CAEN 0111-cultivarea cerealelor si plateste impozit la norma venit din 1 feb 2013.

Dupa parerea mea acest cod caen 0111 infara de cultivare cereale ar trebui sa contina implicit si comercializarea lor, doar nu cultiv 60 ha de grau fara sa-mi aduca un venit...

dupa altii ar trebui sa mai adaug cod caen de comert cu ridicata sau amanuntul , dupa cum imi vand productia.., insa comert inseamna cumparare si revanzare, ori eu vand productia mea.
Ce parere aveti?

multumesc!

Alte discuții în legătură

Cod caen 0111 nisara1 nisara1 Un PFA are cod CAEN 0111-cultivarea cerealelor Dupa parerea mea acest cod caen 0111 infara de cultivare cereale ar trebui sa contina implicit si ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru case de marcat pfa paulnemes paulnemes Buna ziua. Sunt o PFA cu activitatea principala 0113 cultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si a tuberculilor. Pentru a lucra cu o casa de ... (vezi toată discuția)
Cod caen 0111 si vanzari seminte cereale nisara2 nisara2 Buna ziua, desfasor activitate de prodecere cereale-caen 0111. O parte de cerealele produse de mine le vand ca seminte(in urma selectarii acestora, adica a ... (vezi toată discuția)