Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Impunere target
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Impunere target

Buna ziua, curand am aflat ca mi se va opri 10% din salariu pentru nerealizarea targetului. Trebuie sa precizez ca nu ni s-a spus ca avem target, nici cand m-am angajat la aceasta societate, nici pe parcursul anului nu ni s-a comunicat ca ni se va impune un target. intrebarile mele sunt: poate angajatorul sa impuna un target daca nu am fost imformata in momentul semnarii contractului de acest lucru? Poate sa imi retina 10% din salariu aceasta luna pentru nerealizarea targetului de luna trecuta, si in ce conditii? Astept un raspuns cat mai repede. Multumesc mult, Maria.
Nu are cum sa va retina din salariu pentru nerealizarea targetului.

Orice sanctiune disciplinara - exceptia avertismentului - trebuie sa fie aplicata in urma efectuarii ueni cercetari disciplinare prealabile.