Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Anunt de participare
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Anunt de participare

Buna dimineata!
La institutia noastra s-a initiat o achizitie directa (cf. art. 19 din OUG 34/2006) a unui contract de lucrari fara a publica un anunt de participare in SEAP. Trebuia publicat anuntul sau nu? Daca trebuia publicat, care-i sanctiunea/cuantumul amenzii?
Multumesc anticipat!
Achizitia directa sa face pe baza de document justificativ cf art. 19 din OUG.
Daca valoare achizitiei depaseste suma de 5000 Euro fara TVA, la 10 zile de la primirea documentului justificativ (factura) se va face o notificare in SEAP.