Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare functionari publici

Sunt functionar public in clasa I, grad profesional superior , treapta de salarizare 2, treapta pe care ma aflu de cel putin trei ani si am 20 ani de activitate in aceeasi functie. In ce conditii pot obtine salariul corespunzator treptei 1 de salarizare tinand seama ca gradatia de salarizare este 5, iar pe treapta de salarizare 2 sunt de cel putin trei ani de activitate?
Trepte de salarizare nu mai exista. In cazul promovarilor in 2014, - in grad profesional, dar deja sunteti superior- in anul 2014 se ia in calcul ( fosta) tr de salarizare 3, O.U.G. 103/2013 , daca nu gresesc.
Dar in cazu functionarilor publici aflati in gradul profesional principal cu treapta de salarizare 3 , in urma promovarii , unde vor fi promovati la gradul imediat superior, in ce treapta de salarizare?
In grad profesional superior, fosta tr 3. Daca nu se modifica, intre timp,ceva.
Multumesc!