Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Obtinere certificat divort cetatean strain
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Obtinere certificat divort cetatean strain

Buna dimineata, vreau sa ma casatoresc cu un cetatean din filipine, care este inca casatorita, se poate obtine un certificat de divort fara a fi nevoie sa se deplaseze la ea in tara?Multumesc mult.
Daca legile de acolo permit divortul in lipsa uneia dintre parti da, se poate. Sa se intereseze in Filipine, nu cred ca cineva de aici va poate raspunde la aceasta intrebare.