Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Actualizare rata inflatiei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Actualizare rata inflatiei

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva, cu un calculator pentru actualizarea unei sume cu rata inflatiei din 1990?

Multumesc
Multumesc, am accesat si eu informatiile de la INS. Numai ca actualizand o suma de 2000 lei platita anterior anului 1990, rezulta ceva care pare aberant (cu denominare, cu tot) si intrebarea mea era de fapt, daca are cineva un calculator in Excel deja testat, care sa ma ajute sa fac o verificare. Multumesc inca o data