Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Este necesara o linie de imbuteliere?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Este necesara o linie de imbuteliere?

Buna ziua!Vreau sa infiintez un SRL-D , pentru un depozit de detergent lichid.Detergentul pe care il cumpar de la un alt depozit din tara, intentionez sa il vand catre restaurante si alte firme.Problema este urmatoarea: eu cumpar detergentul in recipiente de 50 kg, iar catre firmele cumparatoare trebuie sa il livrez in recipiente de 1, 2, 5 kg .Cum trebuie sa procedez?Este necesara o linie de imbuteliere,sau pot lipi pe fiecare recipient un bon in care sa fie trecuta cantitatea si pretul?Va multumesc anticipat pentru raspuns!:(
~ Conținut șters la cerere ~