Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua. Am un Pfa din 2012 si as dori sa stiu cum se calculeaza indemnizatia pentru cresterea copilului. Eu ar trebui sa nasc in aprilie 2015. In cazul acesta ce an se va lua in calcul? Multumesc.
Buna ziua. Va mai adresez inca o intrebare. Din martie 2014 nu am mai avut contract de munca.cum trebuuie sa procedez ca sa imi platesc contributia la pensie si cum se calculeaza?
1. Nu ati avut contract individual de munca (CIM) dar ati fost PFA si trebuia sa platiti contributia la pensie in aceasta calitate.

2. Luati legatura cu Casa de Pensii si va spune cum sa procedati.