Forum Discuţii juridice Executare silită DEMERSUL UNEI ORDONANTE PRESEDINTIALE AJUTOOOOR!!!
Discuție deschisă în Executare silită

DEMERSUL UNEI ORDONANTE PRESEDINTIALE AJUTOOOOR!!!

Buna ziua, va rog tare mult, am nevoie urgenta de un raspuns!!!!
Mama mea a fost executata silit pe nedrept-tatal a facut un credit la banca fara stirea ei, ea a obtinut 75%din apartament si totusi banca si noul proprietar in ruma licitatie au executat-o cu un expert la fata locului, dupa lupte si razboaie pierdute, in sfarsit a castigat astazi de dimineata o ordonanta presedintiala-fara somatie si vremelnica! ea traieste acum pe strada practic, la mila oamenilor..va rog tare mult, poate sa imi spuna cineva ce inseamna asta si cum poate sa intre acum in casa. are nevoie de un expert? sau pur si simplu sa mearga in apartamentul ei-unde se afla numai lucrurile ei, fara a putea fi condamnata de violare de domiciliu? unde si ce trebuie sa faca pentru a intra cat mai repede?va multumesc din suflet anticipat! Dumnezeu sa va binecuvinteze!
ce anume a castigat prin ordonanta? Dreptul de a locui in apartament? Dreptul de a intra in casa? Ati atacat contractul de credit? Prea putine detalii ...
Mama va putea face ceea ce a dispus ordonanta, dar doar cu caracter vremelnic pana la judecarea definitiva a dosarului.

Punerea in executare a celor dispuse prin ordonanta poate fi facuta si prin executor daca e cazul.