avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 318 rambursare tva stat membru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 318 rambursare tva stat membru

Buna ziua,

am completat declaratia 318 privind rambursarea tva-ului din statul membru. Pentru a vedea starea declaratiei trebuie sa ne logam pe site-ul anaf cu semnatura electronica. Apare o eroare cum ca nu am fi autentificati pe site. Stiti careva din experienta ca anume trebuie facut? ce declaratie trebuie depusa? Din pacate la asistenta contribuabili nu a stiut nimeni sa imi ofere un raspuns concret. O persoana din cadrul anafa zicea ca trebuie depus o decl 150 special pt decl 318.... ciudat... Sau trebuie 152 ?...

multumesc mult! sper sa stie cineva

Cel mai recent răspuns: ioanaep , utilizator 14:13, 18 August 2014
Incercati sa va logati de pe internet explorer.
am incercat si prin internet explorer si primesc urmatorul mesaj...(specific ca semnatura digitala este buna am vb cu cei de la certsign)

Acces interzis


Acest mesaj de eroare este generat de unul din urmatoarele motive:
- Nu sunteti logat pe portalul ANAF deoarece certificatul digital nu a putut fi verificat. Pentru autentificare, accesati link-ul.
- Sunteti autentificat pe portalul ANAF, dar nu aveti permisiunile potrivite pentru a accesa aceasta aplicatie.


Pentru asistenta tehnica, transmiteti un email la adresa admin.portal@mfinante.ro cu urmatoarele informatii:
- documentul de confirmare pe care l-ati folosit la inrolarea pe portalul ANAF
- capturile de ecran (printscreen) cu pasii pe care i-ati urmat pana la obtinerea mesajului de eroare.


Pentru vizualizarea spatiului public, accesati link-ul.

multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

112 ma dispera danadanei danadanei de ce primesc un astfel de mesaj :Starea: <<Fisierul depus nu este o declaratie D112 Eroare: Certificatul nu este unul achizitionat de la furnizorii de ... (vezi toată discuția)
Vizualizare dosar fiscal anaf mirelanicola.72 mirelanicola.72 Buna ziua! va solicit ajutorul in urmatoarea problema: ma loghez pe site-ul anaf cu certificatul digital, accesez aplicatia dosar fiscal, dar imi apare ... (vezi toată discuția)
Acces dosar fiscal Lizuca12 Lizuca12 Buna seara, Spuneti-mi va rog am semnatura electronica si am intrat azi la dosar fiscal contribuabil, apoi citind diferite chestii am vazut ceva despre un ... (vezi toată discuția)