Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Stramutare dosarului !
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Stramutare dosarului !

Buna seara ! Cum pot face sa transfer un caz de la Parchetul Caracal la Bucurestii ?
:offtopic:Interventie moderator
Am rugamintea:
- sa continuati discutia inceputa aici si sa nu mai deschideti un nou topic pe aceeasi tema - pct.3.3 din Regulament ,
- sa nu mai editati texte in care sa precizati date si nume ale persoanelor fizice la care faceti referire- pct.2.13 din Regulament, acesta fiind motivul pentru care textul conexat a fost editat.
Multumesc pentru intelegere.
Andrei1998 a scris:

Domnule Prim Procuror
Subsemnatul C.A.I. , fiul lui ... si ..., cu domiciliu in com. ... sat..... , str. x , nr. x , jud. x , posesor al C.I..... , CNP....., va aduc la cunostinta urmatoarele aspecte :
In data de 06.02.2014 , am depus o plangere penala la Postul de Politie x in care afirmam faptul ca contul meu de Facebook a fost spart de urmatorii suspecti : C.M. , M.E. , C.A.I. si U.D.I. ! In data de 1 Martie 2014 , cazul a fost inaintat de la Postul de Politie x la Parchetul x. , avand codul de inregistrare 522/2014 .
Intr-o discutie cu C.A.C., in data de 03.08.2014 , am deschis subiectul “ Contul meu de facebook spart “ ! Acesta a afirmat faptul ca si el a fost implicat in spargerea contului meu de facebook ! Acesta a mai afirmat faptul ca “ procesul nu va incepe niciodata “ si s-a dat de gol cum a spart contul de facebook “ am facut rost de prima parola de la o fata si dupa a fost floare la ureche “ , singurele personae care imi aveau prima parola fiind R.E.A. respectiv M.A.G! Din spusele lui C.A.C suspectez ca intre dumneavoastra si familia celor suspecti exista o relatie de prietenie , in primul rand din spusele lui C.A.C “ dosarul nu va incepe niciodata “ si in al doilea rand din faptul ca de 6 luni si jumatete de cand am depus plangerea mie nu mi se spune nimic de caz , si nu inteleg de ce ati incadrat cazul la “frauda informatica “, deoarece mie nu mi s-a furat nimic prin spargerea contului de Facebook ! Eu cred ca cazul ar fi trebuit sa fie incadrat la “ violarea secretului corespondente ‘’ , respctiv “acces ilegal la un sistem informatic in scopul obtinerii de date informatice prin incalcarea masurilor de securitate “ !
Doresc audierea persoanelor sus-mentionate si stramutarea dosarului deoarece suspectez ca exista o relatie de prietenie intre familia dumneavoastra si familia unora dintre suspecti !
Va multumesc anticipat !

Data : …………………………… Semnatura reclamant : ………………………………………
Semnatura parinte ( ………… ) …………………………….

Catre Domnul Prim Procuror al Parchetului x , jud. Olt !

Credeti ca am sanse sa imi aprobe stramutarea ?

MARTA SIMONA PETRE, Avocat