avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... litigiu bazat pe un act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

litigiu bazat pe un act aditional

MS. Monya, dar "...pe o durata de cel putin 1 an, dupa promovarea examenului de absolvire.."
Cursul a durat si el 1 an, din 19.05.2006 pana in 19.05.2007.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:25, 18 Mai 2009
:-/ ups! nu se intelege nimic din acest topic... daca ati avut un subiect anterior discutat, ar trebui sa continuati discutia acolo.

Cred ca ati discutat in www.avocatnet.ro/content/for...
continuati acolo si il rugam pe admin sa elimine acest topic nou nejustificat.
Ultima modificare: Luni, 18 Mai 2009
Gratiela Ratiu, Consultant resurse umane
adriea2007 a scris:

MS. Monya, dar "...pe o durata de cel putin 1 an, dupa promovarea examenului de absolvire.."
Cursul a durat si el 1 an, din 19.05.2006 pana in 19.05.2007.



daca specificai de la inceput....pricepeam si eu ceva................;)

in cazul asta trebuie sa va adresati instantei de judecata
Da, mesajul meu de acum este legat de mesajul ce are ca titlu " litigiu de munca bazat pe un angajament de plata".
Stiu ca trebuie sa ma adresez, tribunalului.
Vroiam idei de concepere ce cererii.
Ms oricum.
Referitor la faptul ca ati deschis doua topicuri , ma rezum doar la ideea de a va ruga sa cititi Regulamentul de postare pe forum.

In alta ordine de idei, nu cred ca exista niciun litigiu atata timp cat salariatul a plecat in august 2007 , iar actul aditional a intrat in vigoare in mai 2006 - aici se prevedea interdictia de a parasi societate timp de 1 an de zile .
Rezulta faptul ca fostul salariat a plecat dupa o perioada de 1 an si 3 luni de la data intrarii in vigoare a actului aditional.

Alte discuții în legătură

Litigiu de munca bazat pe un angajament de plata adriea2007 adriea2007 Societatea a platit unui salariat un curs de instruire profesionala. S-a facut un act aditional la CIM, unde se stipula ca salariatul \"sa nu aiba initiativa ... (vezi toată discuția)
Promovare mosneag gabriela mosneag gabriela Am terminat in 2009 facultatea de stiinte juridice si administrative Brasov in specializarea administratie publica,in prezent sunt angajata in cadrul unui ... (vezi toată discuția)
Fals in inscrisuri sub semnatura privata Monica H. Monica H. [u]Revin la un subiect mai vechi (de prin aprilie) referitor la o informare facuta de inspectorul RU[/u] Salariatul X la care se referea informarea ... (vezi toată discuția)