Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... lipsa calitatii procesuale active?!
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

lipsa calitatii procesuale active?!

cum este posibil ca instanta sa respinga o actiune pe motivul lipsei calitatii procesuale active in conditiile in care cererea a fost formulata de cesionarul unei creante, cesionar care a indeplinit toate formele de publicitate a cesiunii cerute de lege? sau pentru unele instante exista legi proprii privind cesiunea de creanta?
A-ti notificat si debitorul cedat cu privire la cesiunea intervenita ?
da, am trimis notificarea prin posta cu confirmare de primire. insa, in fata instantei, debitorul nu-si recunoaste semnatura #-o deci presupun ca instanta a considerat ca daca debitorul zice ca nu el a semnat eu nu am indeplinit cerintele art 1393 cod civil