Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... bani cu împrumut
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

bani cu împrumut

As dori sa stiu va rog daca o persoana împrumuta o suma de bani altei persoane,e mai bine sa se faca act notarial sau o chitanta cu martori legalizata?Caci în cazul în care persoana împrumutata nu mai are cum sa plateasca creditorul are sanse mai multe sa îsi recupereze banii având act notarial sau o chitanta cu martori?
Multumesc.
Dupa mine act notarial.
Daca debitorul nu are bani nu va ajuta niciun act deoarece nu aveti cum sa recuperati banii.
Mai bine nu se imprumuta banii.
cel mai bine contract de imprumut la notar cu ipoteca.