avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenitori legea 10
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenitori legea 10

Buna ziua,
Vreau sa stiu daca soacra mea este mostenitoarea pamantului socrilor ei, dupa legea 10 a despagubirilor , daca socrul meu este decedat din 1997 sau 1998. Au luat prima transa de bani si soacra mea i-a impartit in jumatate cu sotia mea (sotia este singura la parunti).
Cel mai recent răspuns: Madalina Mihaela I. Moceanu , Avocat 17:33, 25 August 2014
Soacra dvs. este mostenitoarea sotului ei si, implicit, a bunurilor lasate mostenire de socrii sai sotului sau!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire si cota parte. hdanny hdanny Socrul si soacra mea detin doua proprietati. Un apartament si o casa. Soacra a decedat. Socrul meu vrea sa deschida succesiunea. Sotia mea mai are o sora. ... (vezi toată discuția)
Dezbatere mostenire aiwa55 aiwa55 Buna ziua, Soacra mea a decedat acum un an si doua luni.Sotia mea a decedat acum 6 luni.Soacra mea are 10 ha de pamant la care trebuie ... (vezi toată discuția)
Dezbatere mostenire aiwa55 aiwa55 Buna ziua, Soacra mea a decedat acum un an si doua luni.Sotia mea a decedat acum 6 luni.Soacra mea are 10 ha de pamant la care trebuie dezbatuta mostenirea ... (vezi toată discuția)