Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenitori legea 10
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenitori legea 10

Buna ziua,
Vreau sa stiu daca soacra mea este mostenitoarea pamantului socrilor ei, dupa legea 10 a despagubirilor , daca socrul meu este decedat din 1997 sau 1998. Au luat prima transa de bani si soacra mea i-a impartit in jumatate cu sotia mea (sotia este singura la parunti).
Soacra dvs. este mostenitoarea sotului ei si, implicit, a bunurilor lasate mostenire de socrii sai sotului sau!