avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere masina
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere masina

Vreau sa radiez o maşină la care am pierdut certificatul de înmatriculate. Am cartea şi numerele, şi maşină am sa depoziteze în grădina la mine. Ce demersuri trebuie făcute? Pot fără certificat?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:54, 26 August 2014
Acte necesare pentru radierea din circulaţie
-Cerere tip;
-Cartea de identitate a vehicolului;
-Fişa de înmatriculare cu viza agenţiei fiscale sau certificat fiscal;
-Documentul care atestă faptul că a intervenit una dintre situaţiile următoare:
-dezmembrarea vehiculului;
-retragerea definitivă din circulaţie, cu dovada depozitării intr-un spaţiu adecvat, deţinut în condiţii legale;
-scoaterea definitivă din România;
-furtul vehiculului;
-Certificatul de radiere - 3 exemplare;
-Certificatul de înmatriculare;
-Plăcile cu numerele de înmatriculare;
-Actul de identitate al proprietarului sau certificatul de înregistrare al firmei;
In cazul dv ,studiati www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare auto dny23456 dny23456 Buna ziua, am vandut recent masina la fier vechi, as dori sa stiu ce trebuie sa fc si ce acte imi trebuie pt a o radia de la politie. Detin placutele de ... (vezi toată discuția)
Radiere masina CountPorcula1987 CountPorcula1987 Buna ziua, am o masina din 1993 care a cam ajuns la sfarsitul vietii. Vreau sa platesc marti impozitul (ultimul semestru) dupa care nefunctionand as vrea sa o ... (vezi toată discuția)
Radiere autoturism avariat, aflat in afara romaniei krisla krisla Buna seara! Detin un autoturism inmatriculat in tara, pe care l-am scos in 2008 din Romania, cu scopul de a-l folosi cateva luni in interes personal. ... (vezi toată discuția)