Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere masina
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere masina

Vreau sa radiez o maşină la care am pierdut certificatul de înmatriculate. Am cartea şi numerele, şi maşină am sa depoziteze în grădina la mine. Ce demersuri trebuie făcute? Pot fără certificat?
Acte necesare pentru radierea din circulaţie
-Cerere tip;
-Cartea de identitate a vehicolului;
-Fişa de înmatriculare cu viza agenţiei fiscale sau certificat fiscal;
-Documentul care atestă faptul că a intervenit una dintre situaţiile următoare:
-dezmembrarea vehiculului;
-retragerea definitivă din circulaţie, cu dovada depozitării intr-un spaţiu adecvat, deţinut în condiţii legale;
-scoaterea definitivă din România;
-furtul vehiculului;
-Certificatul de radiere - 3 exemplare;
-Certificatul de înmatriculare;
-Plăcile cu numerele de înmatriculare;
-Actul de identitate al proprietarului sau certificatul de înregistrare al firmei;
In cazul dv ,studiati www.avocatnet.ro/content/art...