Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire

indemnizatia de sot supravietuitor poate fi poprita?mama mea primeste pensia de urmas dupa tata 374 lei si indemnizatia de vaduva de 113 lei intr-un cont bancar.in urma popririi I s-a oprit 1/3 din totalul celor 2 pensii.e corect?cine stabileste cuantumul banca sau casa de pensii?
foarte buna ideea cu casa de pensii! in acest caz nu mai e nevoie de contestatie la executare?casa de pensii va calcula conform legii poprirea sau tot executorul stabileste suma?multumesc mult!