Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Probleme cu vecinii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Probleme cu vecinii

din ce in ce mai multe probleme cu vecinii , pt ca nu vorbim cu ei continua sa ne agaseze asa ca pt orice idee care le vine merg la politie.mentionez faptul ca d-nu politisc cunoaste familia bine dar nu are ce sa le faca pt ca se stie ca sunt cu probleme psihice. au fus ceva pe jardinierele lor si apoi au mers la politie cu reclamatie ca eu de sus am turnat acid si am distrus florile, 2: au turnat hipoclorit in pantofii care-i tin ei la usa si m-au acuzat pe mine , iarasi politie , daca scutur o lenjerie un cearceaf fuga la polite ca are scame pe pervaz iar politie , ce sa ma fac ? asta seamana a hartuire .
Faceti plangere penala la politie pentru hartuire. Fundamentati plangerea cu probe.
CristinaPaisa a scris:

Faceti plangere penala la politie pentru hartuire. Fundamentati plangerea cu probe.

ce probe ? numa tipa toata ziua , am o inregistrare de azi unda vorbeste urat si ma injura .
Fie plangere penala pentru denunt calomnios, fie actiune in instanta civila pentru respundere civila delictuala / abuz de drept.

Din pacate procesele sunt costisitoare, cer timp si nervi tari. Chiar daca ati castiga procesele, nu cred sa se rezolve de fapt mare lucru.
smeagull a scris:

Fie plangere penala pentru denunt calomnios, fie actiune in instanta civila pentru respundere civila delictuala / abuz de drept.

Din pacate procesele sunt costisitoare, cer timp si nervi tari. Chiar daca ati castiga procesele, nu cred sa se rezolve de fapt mare lucru.

stiu dar ma lasa nervii, sa ai un vecin din asta frustrat iti vine sa-ti iei campii #-o #-o#-o
Cu astfel de persoane nu prea aveti sanse de a rezolva ceva. Asa cum s-a mai spus, puteti face unele actiuni impotriva lor , dar procesele inseamna timp si bani si , pana la urma chiar daca veti castiga , tot cu ei ramaneti si trebuie sa va intelegeti cumva.
Poate sa incercati...sa discutati, sa vedeti ce vor, ce-i supara si sa va intelegeti , poate reusiti sa faceti un acord , sa nu va mai certati.